marplast tworzywa sztuczne, marplast produkcja z tworzyw sztucznych, wdrożenia produkcji z tworzyw sztucznych, produkty z tworzyw sztucznych warszawa, produkcja z tworzyw sztucznych warszawa, dystrybucja tworzyw sztucznych i dodatków warszawa, barwniki i dodatki do tworzyw sztucznych, druk 3d warszawa, modelowanie 3d warszawa, uruchamianie produkcji z tworzyw sztucznych od projektu do finalnej produkcji, od pomysłu do produkcji z tworzyw sztucznych

O firmie

Marplast to firma z 20-letnim doświadczeniem, która jako prywatna firma doradczo produkcyjna została otwarta 1 maja 2003 roku. W początkowym okresie działalności, firma rozpoczęła produkcję butelek kosmetycznych, które były wytłaczane z opracowanej przez Marplast mieszanki tworzyw, tak, aby optymalnie zastąpić powszechne w tamtym okresie szkło a jednocześnie uzyskać barierę na UV i niższą wagę opakowań. Jednocześnie firma od samego początku, mając szerokie kontakty z polską branżą tworzyw sztucznych, rozpoczęła wdrażanie na własne potrzeby oraz na zewnętrzne zlecenia, produkcję z tworzyw sztucznych wyrobów, które miały mieć coś ponad istniejące wyroby rynkowe, przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Taki trend działalności firmy, zarówno dla własnych potrzeb jak i dla zewnętrznych zleceń zachowaliśmy do dzisiaj i cały czas pracujemy nad tym, co opracować i wdrożyć do produkcji aby być zawsze przed obecnymi produktami masowymi dostępnymi na rynku.

Produkując obecnie na własnych formach wtryskowych wypraski przeznaczone do wyposażenie półek sklepowych dużych sieci supermarketów, stawiamy na wdrażanie do produkcji wyrobów z tworzyw eco oraz biodegradowalnych, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości pełnego recyklingu towarów dostarczonych już w poprzednich latach. Idea ta przyświeca nam od samego początku. Przy uruchamianiu nowej produkcji posługujemy się modelingiem 3D w celu optymalizacji gotowego wyrobu przed produkcją kolejnych form wtryskowych.

Biorąc pod uwagę 20-letnie doświadczenie oraz współpracę z przemysłem tworzyw sztucznych w kraju jak i za granicą, służymy również doradztwem firmom młodszym, tak aby wspólnie pomóc przy uruchomieniu ich produkcji z m.in. mało znanych tworzyw bio, które obecnie stają się popularne. W naszej produkcji używamy całej gamy tworzyw sztucznych i barwników, działamy również jako pośrednik dla firm i od lat odsprzedajemy im pewne ilości naszych surowców, których używamy do produkcji lub tych, które pozostały nam po zleconych produkcjach. Jest to dobra metoda na współpracę jako dostawca surowców przy zachowaniu rozsądnych cen.

Posiadając dostępny park maszynowy działający na zasadzie outsourcingu u naszych klientów i współpracowników, jesteśmy gotowi produkować wyroby oparte na specyfikacji oraz wymaganiach naszych klientów w każdej obecnie dostępnej technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. W razie potrzeby rozwijamy również tę technologię.

Poprzez wdrażanie i szereg próbek mieszanek tworzyw sztucznych rozszerzamy możliwości uzyskania produktów o specjalnych wymaganiach, które nie są dostępne u standardowych dostawców, a nasza technologia dry blendów lub compoundingu, umożliwia stworzenie gotowego tworzywa szytego na miarę pod daną aplikację w dowolnym kolorze.
Zapraszamy do szeroko rozumianej współpracy.